Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5-8 στο ΠΟΛΟ

Ολοκληρώθηκε  η τρίτη αγωνιστική του τουρνουά του ΣΕΔΥ, η οποία διεξήχθη στο κολυμβητήριο Φαλήρου. Το τουρνουά αυτό, το οποίο διεξάγεται στη μνήμη του Γιάννη Σουμελίδη, αποτελεί μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τους προπονητές των ομάδων να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα εν όψει της νέας σεζόν.
Το πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας ήταν αυτό του Πανιωνίου απέναντι στην Ηλιούπολη. Οι Νεοσμυρνιώτες ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε να προηγούνται με 2-5. Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες έριξαν το ρυθμό του παιχνιδιού με αποτέλεσμα το ματς να ισορροπήσει. Χαρακτηριστικό είναι πως στην τρίτη περίοδο καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει! Τη χαλαρότητα αυτή προσπάθησε να εκμεταλλευτεί η ομάδα της Ηλιούπολης , η οποία με μια αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φτάσει τη διαφορά στο γκολ (5-6) στα μισά της 4ης περιόδου. Το γεγονός αυτό αφύπνισε τους πολίστες του Πανιωνίου, οι οποίοι σημείωσαν δύο γρήγορα γκολ και κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5-8
Τα οχτάλεπτα: 0-2,2-3,0-0, 3-3
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Κουλιεράκης 3, Αγγελίδης 1, Γιάγκος 1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Cakic 3, Κουτσιαλής 2, Αναστασιάδης 1, Κούκης 1, Φωτίου 1
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχλαδιώτης, Κυράνης
Οι βαθμολογίες των ομίλων όπως έχουν διαμορφωθεί μετά το πέρας της 3ης αγωνιστικής: